Lietuvoje veiklą pradeda pirmoji nebankinė internetinė faktoringo bendrovė

Lietuvoje veiklą pradeda pirmoji nebankinė internetinė faktoringo paslaugą teikianti UAB „Taurus fondas“, valdanti prekės ženklą „Finneo.lt“. Iki šiol apyvartinių lėšų atlaisvinimui skirtą finansinę priemonę teikė didieji šalyje veikiantys bankai bei kelios nebankinės įmonės, „ Finneo.lt“ sukūrė interneto platformą, kuria naudodamasis smulkus ir vidutinis verslas galės apyvartinių lėšų gauti internetu.

„Bankai faktoringo paslaugą teikia labai apsunkintai, todėl retas smulkiojo ir vidutinio verslo atstovas ryžtasi kreipdamiesi į juos atlaisvinti sąskaitose užšaldytas lėšas. Gyvename technologijų amžiuje, tad svarbu ieškoti būdų didinti šalies verslo plėtros galimybes paverčiant būtinąsias finansines paslaugas prieinamesnėmis, paprastesnėmis.

Būtent dėl to ir gimė „Finneo.lt“ internetinė platforma faktoringo paslaugai teikti. Esame finansų ekspertai, šiame sektoriuje dirbantys jau ne vieną dešimtį metų. Elektroninei sistemai kurti pasitelkėme IT profesionalus, tad galime užtikrinti, kad teikiama paslauga – saugi ir patikima“, – sako „ Finneo.lt“ vadovas Algirdas Gutauskas.

Faktoringas suteikia galimybę įmonėms išrašytas, bet neapmokėtas sąskaitas parduoti faktoringo paslaugą teikiančiai bendrovei ir gauti iki 90 proc. sąskaitose esančios sumos. Taip atlaisvinamos apyvartinės lėšos, su kuriomis galima aktyviai tęsti bei plėtoti įmonės veiklą.

„Esame pirmieji, verslui siūlantys faktoringo paslaugą internetu. Tai reiškia, kad nuo šiol norint atlaisvinti užšaldytas apyvartines lėšas nereikės eiti į banką ar planuoti gyvų susitikimų, teikti popierinių dokumentų ir tam skirti daug laiko – viską bus galima padaryti tam skirtoje elektroninėje sistemoje. Didelė dalis Lietuvos verslo – tai smulkiosios ir vidutinės bendrovės, būtent joms apyvartinės lėšos ir kelia daugiausiai problemų“, – sako A. Gutauskas.

UAB „Taurus fondas“, valdanti prekės ženklą „ Finneo.lt“, veiklą pradėjo šių metų liepos mėnesį. Bendrovės įkūrėjai – Algirdas Gutauskas, buvęs AB „SEB lizingas“ valdybos narys ir vyriausiasis patarėjas bei dr. Virginijus Bitė, teisės ekspertas ir advokatų kontoros „Bitė ir Čaikovski ADJUTO“  vadovaujantysis partneris.