Kazimieras Jakutis leidžiasi į gyvo garso koncertų turą po Lietuvą „Gegužraibės“

Spalio 15 dieną dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis pradeda savo romantišką muzikinę kelionę – turą po Lietuvą. Pasirodymai vyks net 13-oje šalies miestų ir bus skirti pristatyti penktąjį solinį atlikėjo albumą „Gegužraibės“. Klausytojų koncertuose lauks ne tik nauji kūriniai ir šilti pašnekesiai, bet ir paslaptingi svečiai: Vienišas, Senolis ir Vikingas.

„Rudenį keičiasi ne tik gamta, jos spalvos, bet ir menininko kūryba. Vis ieškau ir atradęs naujus skambesius nekantrauju jais pasidalinti su žiūrovais. Noriu tikėti, jog muzikos garsais perduodamos mano emocijos, prisiminimai ir džiaugsmo akimirkos ras kelią į kiekvieno širdį bei leis bent trumpam palikti kasdienybę“, – sako Kazimieras Jakutis.

Scenoje K. Jakutis tarp muzikos pasakoja nekasdienišką istoriją – vaikystės ir jaunystės laikų prisiminimus, kuriuos įkūnija dekoracijos iš gimtosios Aukštaitijos – Žibinčiai. Tai į kiekvieną koncertą kartu su atlikėju keliaujantys mediniai atributai: namų durys, skulptūros, žibintai. Visi pavadinti vardais: Vienišas, Senolis, Vikingas, Gričiūtės durys ir yra atkeliavę iš skirtingų Aukštaitijos kampelių: gimto Kalviškių kaimo (Ignalinos r.), Avižienių kaimo (Ukmergės r.), Suginčių ir Pagulbio kaimų (Molėtų r.).

„Klausytojus koncerte pasitinku kitokioje aplinkoje – žvakių šviesoje tarp medinių Žibinčių – įvairių namų, daržinių ir kluonų dalių, kurias surinkome ir apdirbome kartu su bendramoksliu Jonu Savicku. Taip sukuriama intymaus tikrumo atmosfera, kuriai nelieka abejingų, ir perteikiamas gimtosios Aukštaitijos dvelksmas”, – dalinosi K. Jakutis.

Pasak. K. Jakučio koncertiniame ture „Gegužraibės” klausytojai išgirs kitokią dainuojamąją poeziją, papildytą roko muzikos stiliaus atspalviais.

„Tai kažkas tarp kalbamosios, dainuojamosios ir tiesiog gyvenimo poezijos. Derinys – išpuoštas roko elementais ir gera energija. Juk mūsų sąstatas tiesiog gitarinis, kaip „Bitlų“ – trys gitaros ir būgnai. Tad laukiame visų neabejingų praeities sentimentams ir norinčių įkvėpti naujų minčių“, – sakė atlikėjas.

Pirmasis K. Jakučio ir jo grupės pasirodymas – spalio 15 d. vyks Alantoje (Molėtų raj.). Atlikėjas taip pat apsilankys Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Jonavoje, Kėdainiuose, Rokiškyje, Visagine, Raseiniuose, Marijampolėje, Anykščiuose ir Utenoje.